19-vjeçarja që vrau babanë studente, e qëlloi me pistoletën pa leje që mbante i ati (Dyshimet)

19-vjeçarja që vrau babanë studente, e qëlloi me pistoletën pa leje që mbante i ati (Dyshimet)

1708679313_durres.jpg

Foto: Hygerta dhe Pëllumb Meta

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur në Shënvlash të Durrësit, ku 19-vjeçarja Hygerta Meta ka vrarë me armë zjarri babain e saj Pëllumb Meta.

19-vjeçarja ishte studente në Tiranë për Gjuhët e Huaja, ka marrë përsipër autorësinë e krimit, ndër to dhe dërgimin e automjetit të babait në zonën e plazhit.

Vrasjen e të atit e ka kryer me pistoletën e viktimës që e mbante pa leje por policia ende nuk ka mundur të sekuestrojë armën dhe as gëzhojat, të cilat po ashtu ka deklaruar se i ka hedhur në zonën e sektor Rinia. Viktima i ati punonte si roje.

Policia e Durrësit po verifikon edhe rolin e të ëmës së 19-vjeçares dhe 2 vëllezërve të saj në ngjarjen e rëndë në familje.


Lajmi kryesor:

Tronditëse në Durrës/ Tre fëmijët vrasin dhe groposin të atin, arrestohen! 2 vëllezërit mbrojtën të motrën, donte ta fejonte pa dëshirë! Në hetim gruaja


M.Q./S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Mona Lisa duke kënduar rap, një kryevepër e Inteligjencës Artificiale

VIDEO/ Mona Lisa duke kënduar rap, një kryevepër e Inteligjencës Artificiale