'21 janari', Basha: Diskrediton Ramën dhe Metën! Nëse drejtësia me thërret do të jem në dispozicion

Nëse SPAK do të thërrasë për protestën e 21 janarit 2011, ku u vranë 4 protetsues të opozitës, Lulzim Basha, askohe ministër i Brendshëm, deklaroi në Report Tv në emisionin Frontline Interview, se do të jetë në dispozicion të drejtësisë. Basha tha se ajo protestë diskrediton Ramën dhe Metën.

‘Çlidhje ka kjo. Ka ndodhur para 13 vjetësh. Edi Rama i ka graduar pushkatarët. Nuk mund të mjaftohemi me deklaratat e para 13 viteve. Strasburgu? Fjala e ligjit ti mbetet ligjit. Nuk është çështja këtu 21 janari diskrediton Edi Ramën dhe Ilir Metën. Si njeri nuk kapërdij dot faktin që Edi Rama vazhdon dhe shkel mbani gjakun e 4 të pafajshme që i përdori si mish për top për të arritur një bashkëpunim me Metën për të cilin i nxori në bulevard.

Bëhet çdo janar pa kërkuar falje se shumë persona që akuzon për 21 janarin i ka politikisht në krah. Nga ana ligjore, atë që kam thënë në 22 janar 2011 ligji të zbatohet plotësisht pa asnjë axhendën politike. Nëse do të ketë një thirrje Unë kam qenë dhe mbetem në dispozicion të drejtësisë për çdo çështje që drejtësia.’- tha Basha.


Lajmi kryesor:

Intervista/ Basha në Report Tv: Protesta para bashkisë po keqpërdoret për interesa personale! Vula e PD? Telenovelë e stisur! Nuk bashkëpunoj me Metën


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Tre rrugë të tjerë me pagesë, qytetarët tarifë për të kaluar në Milot-Thumanë, Kashar-Lekaj dhe Lekaj-Fier! Ekonomia “pro” kredisë 100 mln euro për Vorë-Hani i Hotit

Tre rrugë të tjerë me pagesë, qytetarët tarifë për të kaluar në Milot-Thumanë, Kashar-Lekaj dhe Lekaj-Fier! Ekonomia “pro” kredisë 100 mln euro për Vorë-Hani i Hotit