2275 ton naftë kontrabandë në Durrës, Rama: Çështja i përket drejtësisë

 

Kryeministri Edi Rama thotë se 2275 ton naftë kontrabandë e kapur në Durrës pak ditë më parë, është një çështje tashmë që i përket drejtësisë. Kështu u përgjigj Rama gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët dhe qytetarët online.

‘Unë nuk merrem me anije, çështja është një çështje që i takon drejtësisë, policia ka bërë detyrën e vet, dhe sikur media të bëjë detyrën e vet dhe mos të përdorë fuqinë e saj për të dezinformuar dhe vënë gjoba si për autoritete shtetërore dhe biznesin do të ishte një kontribut për ta bërë Shqipërinë më të ri.’- u shpreh Rama.


Lajmi kryesor:

Financim rus në PD, Rama: PS denoncoi e para, shumë qeshën atëherë! Drejtësia t'i kishte dhënë përgjigje me kohë! Berisha 'vuri gjoksin' e mbrojti Bashën


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori