23 vite që jetonin në Greqi, çifti u nda për 5 vite, Enkelejda i dha një mundësi tjetër për hatër të fëmijëve

23 vite që jetonin në Greqi, çifti u nda për 5 vite, Enkelejda i dha një mundësi tjetër për hatër të fëmijëve

Eduart Danaj dhe Enkelejda Limaj

1715938028_eduartdanajenkelejdadanaj.jpg

Eduarti dhe Enkelejda ishin njohur dhe dashuruar kur vajza ishte 17 vjeçe. Ata jetonin ne fshtatrat pranë njeri-tjetrit, në Alikokë Enkelejda dhe Babicë e madhe Eduarti.

Ata kishin 23 vjet që jetonin në Greqi, ndërsa kishin dy fëmijë, një vajzë 21 vjeçe dhe një djalë 15 vjeç. Fshatrat e tyre janë në një distancë rreth 1 km nga njëri-tjetri.

Në fillimet e tyre vinin shpesh në Shqipëri më pas kryesisht më rrallë dhe për pushime. Ata ishin ndarë për herë të parë për një periudhë 5-vjeçare por pasi Eduarti kërkoi falje, Enkelejda i dha një tjetër mundësi për hatër të fëmijëve.

Por sërish prej asaj kohe kanë patur konflikte të shumta. Në Shqipëri, Enkelejda kishte prindërit, babai i së cilës prej vitesh është punonjës policie. Ajo është motra e dy vëllezërve të cilët edhe ata jetojnë në Greqi.


Lajmi kryesor:

E vrau burri në Athinë, Enkelejda prehet në Vlorë! Djali i vogël s'i jep dot lamtumirën, babai në burg s'i dha leje! Dalin pamjet e vrasjes


G.K/S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Zakonet dhe ushqimet që vështirësojnë funksionin e sistemit tretës

Zakonet dhe ushqimet që vështirësojnë funksionin e sistemit tretës