27 raste të reja dhe asnjë humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit

27 raste të reja dhe asnjë humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

TIRANË- Në 24 orët e fundit në të gjithë vendin janë shënuar 27 raste të reja të infektuara me COVID-19.

Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë humbje jete.

Janë kryer 616 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 27 persona në këto bashki:

16 në Tiranë, 4 në Fier, 2 në Shkodër, Gjirokastër, 1 në Kavajë, Vlorë, Sarandë.

Janë 291 persona aktivë me Covid19 në gjithë vendin, ndërsa në spitalin COVID3 po marrin trajtim aktualisht 4 pacientë.

Janë shëruar 18 persona gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,224 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (26 Maj 2022)

Raste të reja ditore          27

Të shëruar në 24 orë       18

Të shtruar në spitale         4

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 616

Testime totale               1,825,720

Raste pozitive                  276,012

Raste të shëruara            272,224

Raste Aktive                         291

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            190

Fier                  19

Korçë               17

Gjirokastër      16

Shkodër           15

Vlorë                14

Elbasan            6

Durrës              6

Lezhë               4

Berat                2

Dibër                1

Kukës              1

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

‘Putin vrasës si Hitleri’, Zelensky thirrje aleatëve nga Tirana: Duhet të mbijetojmë, armatimet na i sillni në kohë

‘Putin vrasës si Hitleri’, Zelensky thirrje aleatëve nga Tirana: Duhet të mbijetojmë, armatimet na i sillni në kohë