Report Tv siguron foton e 3.4 mln euro, paratë të ndara në prerje 50-çe

Report Tv siguron foton e 3.4 mln euro, paratë të ndara në prerje 50-çe

Report Tv ka siguruar foton e shumës së konsiderueshme të eurove që sekuestuan pasditen e të dielës në dy automjete “Toyota Yaris”, në Portin e Durrësit. Makinat të ngarkuara në një trajler vinin nga Gjermania. Rreth 3.4 mln euro ishin të ndara në prerje 50-çe, ndërsa ende mbetet i paqartë destinacioni apo dhe origjina e tyre. 

Pas gjetjes së shumës prej 3.4 milionë euro policia arrestoi në cilësinë e personave të dyshuar Agim Çeka, 61 vjeç, lindur në Luz i Madh, banues në Durrës; Edi Lika (Cani), 41 vjeç, lindur në Dibër, banues në Tiranë; Klevi Lika, 21 vjeç, lindur në Bulqizë, banues në Tiranë dhe Alban Mollaymeri, 40 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë, ndërsa u shpallën në kërkim dy personat që kishin porositur automjetet Alfred Vladi dhe Elvis Vladi, të dy nga Peshkopia por me banim në Tiranë. 


Lajmi kryesor:

3.4 mln euro, hetime edhe në Angli për Elvis Vladin, ishte arrestuar në Londër për kokainë


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Meta publikon fjalimin e presidentit Regan: Është koha për udhëheqjen, vendimarrjen dhe qeverisjen

VIDEO/ Meta publikon fjalimin e presidentit Regan: Është koha për udhëheqjen, vendimarrjen dhe qeverisjen