40 ditë nga vrasja e Kaçifas/ Meshë në Bularat në nder të tij, priten autobusë nga Greqia

Ekstremisti grek i vrarë, Konstandinos Kaçifas

GJIROKASTËR- Nacionalistët grekë pritet që të rikthehen në Bularat, me rastin e mbushjes së 40 ditëve nga vrasja e ekstremistit Konstandinos Kaçifas.

Sipas një njoftimi të bërë në rrjetet sociale nga shoqëria e Shën Athanasit Voularati, pritet që në datë 8 dhjetor në nder të tij të zhvillohet një ceremoni përkujtimore në fshatin Bularat.

Mesha në nder të tij do të zhvillohet në orën 11 në kishën e fshatit, dhe për të nderuar figurën e tij pritet të mbërrijnë disa autobusë me nacionalistë.

Konstandinos Kaçifas, u vra më 28 tetor gjatë një shkëmbimi zjarresh me forcat RENEA, për më shumë (LEXO KËTU)

  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dialogu Kosovë-Serbi, Borrell: Liderët e dy vendeve duhet të kenë kurajo politike