57.9% e shqiptarëve të pakënaqur nga gjendja aktuale në vend

GPF Inspiring Research, sjell sondazhin e trete mbi situatën politike në vend dhe pritshmërinë për zgjedhjet vendore të qershorit. Më shumë se gjysma e shqiptarëve pra 57.9 % e gjykojnë si negative gjendjen e përgjithshme aktuale të Shqipërisë. 16.9% e gjykojnë si pozitive, ndërkohë që 24.6% si normale.

Në shifra vihet re një rritje e individëve të pakënaqur përkundrejt 51.1% të sondazhit të dytë dhe 55.3 % të sondazhit të parë.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i GPF/ 72 % e shqiptarëve kundër protestave të dhunshme të opozitës: Ndërkombëtarët të ndërhyjnë!


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se opozita parlamentare do t'a bllokojë Reformën Zgjedhore duke votuar kundër në kuvend?×

Lajmi i fundit

John

Klea Huta poston foton e parë të vogëlushit Krid