Europe Elects zgjedh sondazhin e Piepoli dhe Report tv për të informuar europianët për parashikimet në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri

Europe Elects zgjedh sondazhin e Piepoli dhe Report tv për të informuar europianët për parashikimet në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri

Europe Elects, platforma që merret me publikimin e sondazheve në lidhje me zgjedhjet që pritet të zhvillohen në vendet e Europës ka publikuar parashikimet për zgjedhjet e 25 prillit në vendin tonë. Duke iu referuar sondazhit të zhvilluar nga Report tv dhe Instituti prestigjioz italian Piepoli më 8 dhjetor, Europe Elects ka publikuar të dhënat e këtij sondazhi për parashikimin e fituesit në zgjedhjet parlamentare të 25 prill 2021.

Sondazhi i Piepolit për Report Tv publikuar nga Europe Elects

Sipas sondazhit të Pielopit për Report Tv, Partia Socialiste ka shumicën në zgjedhjet e 25 prillit. Partia Demokratike është në rritje krahasuar me vitin 2017, ndërsa në humbje të thellë është LSI-së, votat e së cilës i shkojnë PS-së. Nëse qytetarët do të shkonin të votonin sot 53- 59% e tyre do të votonin Partinë Socialiste që ka një rritje nga zgjedhjet e 2017 kur mori 48,24% të votave. Një rritje që është paralele me rënien drastike që sipas sondazhi shënon LSI krahasuar me 2017: Sot partia e drejtuar nga Monika Kryemadhi do të merrte vetëm 2-4% të votave, ndërsa 4 vite më parë ka marrë 14,28%. 

Europe Elects është themeluar në 2014 dhe është një platformë që sjell sondazhet dhe rezultatet e zgjedhjeve mund të arrihen në vendet e Europës. Kjo platformë publikon sondazhet e bëra nga kompanitë e sondazheve në të gjitha vendet evropiane dhe nënndarjet e saj në mënyrë që të tregojë si nivelin e mbështetjes për partitë kombëtare ashtu edhe për Bashkimin Evropian në secilin vend. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mark: 25/04/2021 07:19

  Shqiptarët dinë pse do të jetë Edi Rama kryeministër. Është i punës, i vizionit, i përkushtuar. Ai,vëtëm ai do sfidojnë fatkeqësitë e mëdha natyrore.

  Përgjigju
 • Vjollca Dervishi: 17/04/2021 10:41

  Për sondazhin

  Përgjigju
 • Vangjel Sinani: 31/03/2021 17:08

  PS partia qe po i respekton masat anti Covid gjate fushates elektorale

  Përgjigju
  • Vjollca Dervishi: 17/04/2021 10:42

   PS

 • Rajubi: 13/03/2021 07:46

  Une nuk kuptoj nje gje Cdo te thote ky sondazh Nuk mund te behet sondazh Kur ka ligje Nuk gjykon Populli kur egziston ligji Zbatohen ligjet kaq

  Përgjigju
 • Beni: 03/01/2021 19:12

  Ky viçikoqesi ka ngaterruar EDI RAMEN me SALI krimin,e gerdecit,4 te vrareve ne mes te bulevardit me duar ne xhepa,Remzi Hoxhen,e shum e shum te tjere themeluas te PDse qe ky monster i ka eleminuar ose larguar nga partia! o viçidols.o viçibols ma trego nje vrasje qe ka bo EDI jo se e dua fort por te flitet realiteti jo ne gjuhen e ndyre te partise.

  Përgjigju
 • Vangjush Bleta: 03/01/2021 17:22

  O viçidol qeke një koqe gomari ti o fshatari i viçidolit që se paske shokun. Gi dhe xhemoli më duket se jeni vllezër me një non o viçidol debil komplet birbil i shurdhuar o viçidoli mbaruar.

  Përgjigju
 • Enver Hoxha: 03/01/2021 17:13

  O viçidol hyre viç i pa lëpir o këllir e dole bole o viçidoli sali karalloit. Edi Rama ta ka rras bashk me slheun e Edi Rama ja ka bo kosh lulit llosh o viçi pa lëpir sëbashku me xhrmolin kok bolin.

  Përgjigju
 • Vicidoli: 03/01/2021 15:47

  Me tan keto vrasje qe ka ba Edvin Krimi nuk ka me fitue.Te cohemi ta shporrim tash sa nuk eshte vone.Rrnofte Birisha poshte Edvin droga qe shkoi me mar kokaine ne Amerike e len popullin me dek

  Përgjigju
  • Pirdh pirdh se lirohesh: 03/01/2021 16:02

   Hajde hajdar qe qenke hajde

 • Tirona: 03/01/2021 14:51

  Mbas zgjedhjeve te 25 Prillit ,do te kemi nje qeverisje te perbashket PS-PD e cila do te beje te mundur hapjen sa me shpejt te negociatave me BE si dhe sistemi i ri i drejtesise do ti kete duart te lira nga politika per te thirur dhe per ti gjykuar te gjithe peshqit e medhejn dhe te vegjel qe kane vjedhur , qe jane korruptuar dhe qe kane vrare njerez te pafajshem......

  Përgjigju
  • Jul: 03/01/2021 16:04

   E kush do i fusi ne burg o shoku.kte qe mbrojn njoni tjetrin? Ket rradh ikin ne burg krahu i djath e pastrohet pd e fito zgjedhjet me figura te pastea ne 2025.pastaj rradha ne burg per cunat problematik te rilindhes.

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi