67 qytetarë të infektuar me COVID-19 dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

67 qytetarë të infektuar me COVID-19 dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

67 qytetarë janë infektuar dhe një humbje jete është shënuar gjatë 24 orëve të fundit për shkak të COVID-19. Nga 1239 testime të kryera kanë rezultuar pozitiv 67 qytetarë, në këto bashki: 23 në Tiranë, nga 4 qytetarë në Durrës, Vlorë, nga 3 qytetarë në Elbasan, Dropull, Sarandë, Delvinë, nga 2 qytetarë në Kamëz, Fier, Lushnje, Divjakë, nga 1 qytetar në Kuçovë, Devoll, Memaliaj, Libohovë, Gjirokastër, Mallakastër, Dibër, Kurbin, Mirditë, Lezhë, Tropojë, Has, Kukës, Fushë Arrëz, Malësi e Madhe, Shkodër. 

Në të gjithë vendin, janë 1119 pacientë aktivë me COVID-19. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 44 pacientë, nga të cilët 5 janë në gjendje më të rënduar. Në 24 orët e fundit ka një humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: një qytetar nga Tirana 82 vjeç.

Janë shëruar 100 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 267,876 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (10 Mars 2022)

Raste të reja ditore           67

Të shëruar në 24 orë        100

Të shtruar në spitale         44

Humbje jete në 24 orë        1

Testime ditore                   1239

Testime totale               1,757,186

Raste pozitive                   272,479

Raste të shëruara              267,876

Raste Aktive                        1119

Humbje jete                          3,484

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë              317

Fier                   197

Lezhë               188

Kukës              93

Shkodër            86

Vlorë                61

Elbasan             60

Berat                29

Gjirokastër       28

Korçë                28

Durrës               27

Dibër                  5

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë