6-vjeçari refuzon të heqë maskën para fotografit: Mami më ka thënë kështu

Një 6-vjeçar nga Las Vegasi është bërë sensacioni më i madh në internet pasi refuzoi të hiqte maskën për të bërë fotografi në shkollë. Djali ia bëri të qartë të gjithëve se nëna i kishte thënë të mos hiqte maskën nga fytyra, përveç momentit që do të konsumonte ushqim dhe në këtë rast Mason merr një A+ për mënyrën sesi e dëgjon gjothmonë nënën e tij.  

Nicole People i tha djalit të saj I cili shkonte në klasë të parë të mbante maskën e tij pa marrë parasysh çfarë. Kur duhet të bëhej fotografia për albumin e shkollës, fotografi u habit pasi djali me mirësjellje refuzoi që të largonte maskën nga fytyra.

“Mami më tha ta mbaj gjatë gjithë kohës përveç momentit kur do të ha dhe duhet të jem larg të gjithëve”, i tha fotografit.

Këmbëngulja e Mason për të dëgjuar fjalën e nënës së tij po përgëzohet në rrjete sociale, ku janë dhuruar më shumë se 18 mijë dollar për kolegjin e tij. Nëna e Mason tregoi historinë me anë të një postimi në Facebook duke thënë se ndihet krenare që djali i saj ka zbatuar me përpikëri këshillat.

 

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dhurata e veçantë, kryeministri francez i shkon Papës në Vatikan me bluzen e ‘pleshtit’