7 humbje në 7 përballje, Shqipëria zyrtarizon miqësore me Spanjën me 26 mars

7 humbje në 7 përballje, Shqipëria zyrtarizon miqësore me Spanjën me 26 mars

Me 26 mars kombëtarja shqiptare do të zhvillojë një miqësore me Spanjën në tokën iberike. Drejtuesit e federative kanë arritur një marrëveshje për zhvillimin e kësaj sfide, ndërsa pritet që të përcaktohet stadiumi dhe orari.

Kjo do të jetë ndeshja e parë miqësore mes këtyre dy përfaqësueseve, të cilat deri më tani kanë luajtur ndaj njëra-tjetrës shtatë sfida, të gjitha të vlefshme për kualifikueset e kampionateve europiane dhe botërore. Në asnjë rast Shqipria nuk ka arritur të fitojë, ndërsa në vitin 1992 Spanja rregistroi edhe suksesin më të thellë ndaj kuqezinjve me shifrat 9-0.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Ndahet nga jeta Sandra Day O'Connor, gruaja e parë anëtare e Gjykatës së Lartë në SHBA

Ndahet nga jeta Sandra Day O'Connor, gruaja e parë anëtare e Gjykatës së Lartë në SHBA