8 arsye krenarie në këtë 8 mars nga vajzat e Ministrisë së Mbrojtjes (VIDEO)

Në urimin e saj për 8 mars, ministria e Mbrojtjes ka dhënë 8 arsye krenarie. Me anë të një video mesazhi, në fokus të së cilët janë vajza në ushtri, kanë dhënë mesazhe domethënëse, barazie, krenarie, përgjegjësie...

"I shërbejmë atdheut!
Kontribuojmë për më shumë siguri!
Krah komunitetit në çdo situatë të vështirë!
Përfaqësim dinjitoz në misione dhe akademitë ushtarake më në zë në botë!
Të barabarta me meshkujt në detyra dhe përgjegjësi!
Këmbëngulëse dhe të përgjegjshme në misionet e ngarkuara!
Model dhe motiv i shoqërisë shqiptare",
shprehen vajzat në video. Në fund videoja mbyllet "Ne jemi NATO".


Lajmi kryesor:

8 Marsi festë dhe protestë, gjesti i veçantë i policisë në Vlorë! Rama 'thumbon' paraardhësit, Meta: Gratë s'duhet të keqpërdoren nga politika


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika