8 vjet në qeveri/ Sot të rinjtë e LSI protestojnë kundër drogës

8 vjet në qeveri/ Sot të rinjtë e LSI protestojnë kundër drogës

Të rinjtë e LSI duke protestuar sot në Tiranë

Të rinjtë e Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë organizuar sot një protestë përpara ministrisë së Arsimit.

Protesta e tyre ka patur në fokus kundërshtimin e përhapjes së drograve në shkolla.

Protestuesit mbanin banderola në të cilat thuhej: “Duam Libra, Jo Drogë”.

LSI-ja ka bashkëqeverisur Shqipërinë gjatë tetë viteve të fundit, me Partinë Demokratike dhe atë Socialiste.

Zv. ministrja e Arsimit që nga viti 2009 e deri në vitin 2017 ka qenë Nora Malaj, pikërisht nga radhët e LSI-së. 

Gjatë këtyre tetë viteve as nga të rinjtë e LSI dhe as nga funksionarë më të lartë të kësaj partie nuk mbahet mend që të jenë ngritur apo të jetë protestuar për këtë çështje, e cila të jep idenë sikur të jetë krijuar rishtas, po të nisesh nga kjo protestë.

Megjithatë, protesta është një e drejtë kushtetuese e çdo individi apo grupimi individësh.
 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Zylyfi: 24/03/2018 13:41

  Me kete proteste te LSI po denohen INTERESAT e te droguar it Rama

  Përgjigju
  • Ben Tironci: 24/03/2018 16:47

   Kesaj i thone pirdh pirdh se lirohesh

 • Sondazhi i ditës:

  A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Ndarja e tyre bëri shumë bujë, ribashkohen Tuna dhe Cozman

Ndarja e tyre bëri shumë bujë, ribashkohen Tuna dhe Cozman