​Kupa e Konfederatave, Gjermania
shkatërron Meksikën, shkon në finale

​Kupa e Konfederatave, Gjermania<br />shkatërron Meksikën, shkon në finale
Në gjysmë finalen e dytë të Kupës së Konfederatave të luajtur me Gjermanisë dhe Meksikës, evropianët nuk i kanë lënë asnjë mundësi Meksikës për të ëndërruar për finalen, duke i shhkatërruar me rezultatin 4-1.

Gjermania e nisi revanshin që në minutën e 6 ku Goretz shënoi golin e parë dhe duke mos u ndalur shënoi dhe të dytin në minutën e 8.

Pjesa e parë mbaroi 2-0 në favor të gjermanëve të cilët e filluan pjesën e dytë të freskuar dhe në minutën e 59 ishte verner që gjen portën për të tretën herë.

Miqtë meksikan shënuan një gol nderi në minutën e 89 duke ngushtuar rezultatin të pashpresë, por gjermanët të cilët nuk i shuan motorrët dhe në minutat shtesë shënuan golin e 4 duke e mbyllur këtë gjysmëfinale me rezultatin4-1.

Gjermania do të përballet me kampionët e Amerikës Latine, të cilët fituan me penallti mbrëmjen e djeshme, duke skualifikuar Portugalinë e Christiano Ronaldos.

Gjermania dhe Kili do të përballen në finalen e Kupës së Konfederatave, këtë të dielë në orën 20:00.

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Debati në ‘Frontline’/ Baçi: Rama përdor drejtësinë për të goditur PD! I kthehet Lita: Gjyqtarët që dënuan Salianjin iu dhanë vulën