​Los Blancos fitojnë Superkupën e
Spanjës, turpërohet Barcelona /VD

​Los Blancos fitojnë Superkupën e<br />Spanjës, turpërohet Barcelona /VD
Los Blancos kanë fituar edhe ndeshjen e kthimit të Superkupës së Spanjës përballë Barcelonës me rezultatin total 5-1.

Reali fitoi ndeshjen e kthimit me rezultatin  2-0 në Santiago Bernabeu dhe janë fitues të këtij trofeu për herë të 10 në historinë e klubit.

Futbollistët e realit e nsën fuqishëm ndeshjen duke shënuar që në minutën e katër me Marco Asensio dhe në minutën e 37 me Benzema, dy gola të bukur, të cilët dhe I siguruan trofeun “Mbretërve”.

Lojtarët e Barcelonës e nisën pjesën e dytë me më shumë vetëbesim por traversa që ndali Messin dhe shtylla që I mohoi një gol Suarez I gjunjëzoi përfundimisht katalanist, të cilët u panë të nervozuar në fushë.

Real Madrid e fiton trofeun e Superkupës së  Spanjës për herë të dhjetë, ndërsa Barcelona e ka fituar 12 herë.