​Real Madrid nis fuqishëm sfidën në
Bernabeu, vendos duart mbi trofe/VD

​Real Madrid nis fuqishëm sfidën në<br />Bernabeu, vendos duart mbi trofe/VD
Real Madridit i janë dashur vetëm katër minuta që të kalojë në avantazh ndaj Barcelonës.

Los Blancos e nisën furishëm sfidën në "Santiago Bernabeu" duke sulmuar vazhdimisht dhe shumë shpejt erdhën te goli i epërsisë me anë të Asensios që në minutën e katërt.

Por nuk mjaftoi vetëm goli i parë, pasi futbollistët nuk u ndalën as pas një shtylle të frikshme të Vaskez, që shpëtoi Barcelonën.

Ishte benzema i cili shënoi golin e dytë në minutën e 37, duke siguruar që Reali të vendosë të dyja duart mbi trofe.

Rezultati i përgjithshëm është 5-1 në favor të “mbretërve”, të cilët tashmë kanë prekur trofeun e Superkupës Spanjolle.