​Roma bën blerjen e radhës, firmos
me mbrojtësin meksikan Moreno

​Roma bën blerjen e radhës, firmos<br />me mbrojtësin meksikan Moreno
Skuadra e Romës ka bërë publike transfertëm e radhës, duke deklaruar se ka blerë shërbimet e meksikanit Hector Moreno.

Mesfushori 29-vjeçar ishte pjesë e ekipit Holandez PSV Eindhoven që prej 2015 dhe tashmë ka firmosur me Romën për katër vitet e ardhshme.

Moreno është aktivizuar 80 herë me  Kombëtaren e Meksikës.

Meksikani ka ardhur në Evropë në 2008 dhe prej atëherë është aktivizuar me ekipe të ndryshme si, AZ Alkmaar, Espanyol Barcelona dhe më pas me PSV.

“Jam shume i kënaqur që kam nënshkruar me Romën. Ky është një hap tjetër i rëndësishëm në karrieren time”, është shprehur mesfushori Moreno.

Klubi kryeqytetas nuk bëri publike detaje nga transferta e lojtarit, por sipas mediave italiane thuhet se kjo blerje i ka kushtuar Romës 6 mln euro. 

Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Cristiano Ronaldo shihet në Madrid, makina luksoze kushton 10 milionë euro

Cristiano Ronaldo shihet në Madrid, makina luksoze kushton 10 milionë euro