​Seria A, Roma fundos Milanin
Montella rrezikon shkarkimin

​Seria A, Roma fundos Milanin<br />Montella rrezikon shkarkimin
Në ndeshjen e sotme Roma  ka fundosur Milanin. "Verdhekuqtë" fituan me rezultatin 2-0 në “San Siro” dhe vijojnë ngjitjen në klasifikim ndërsa vijon moment “Jo” i Milanit që pëson humbjen e dytë radhazi në kampionat. Pjesa e pari nuk pati gola dhe gjithçka ndodhi në pjesën e dytë ku Roma shënoi fillimisht me Edin Dzeko në minutën e 72-të.

Vetëm 5 minuta më vonë llogaritë i mbyll Florenzi ndërsa trajneri i Milanit Vincenzo Montella rrezikon seriozisht shkarkimin, pas dy humbjeve radhazi dhe vendit të shtatë në klasifikim, që rrezikon shumë skuadrën e "kuqezinjve".

Vendin e parë në Seria A e mban Napoli me 21 pikë, Roma renditet e pesta me 15 pikë dhe Milan i shtati me 12 pikë, në barazim me vendi ne gjashtë, Torinon që është perpara me golavarazh.

Er.K/Shqiptarja.com

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Champions League/ Juventus monumental, me dhjetë lojtarë përmbys 2-3 Leipzig! Lille mposht Real Madridin, Aston Villa fiton me Bayern! Shënon Gjimshiti, tri pikë Liverpool