9 gabimet që bëni me qenin tuaj... Këshilla të vlefshme edhe në këtë kohë karantime

Foto ilustruese

Shumica prej nesh i trajtojnë qentë si anëtarë të vërtetë të familjes, por ndonjëherë nga dashuria e madhe për ta, shpesh edhe mund të gabojmë me sjelljen ndaj tyre.

Bright Side na sjellë një listë me gabime që nuk duhet t'i bëni me "fëmijën tuaj prej gëzofi", për të mirën tuaj, të komunitetit, por pse jo edhe të vetë qenit.

1.Të ndash ushqimin tënd me qenin
2.Të ecësh në beton të nxehtë
3.Ta ndëshkosh fizikisht
4.Të mos shkon rregullisht te veterineri
5.Të lësh qenin vetëm në makinë
6.Ta lësh qenin të bëjë sjellje të këqija
7.Të ndjekësh të njëjtën rrugë kur bën shëtitje me qenin
8.Ta lësh qenin të kafshojë lodrat
9.Të harrosh t'i vendosësh krem dielli

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Covid/Francë, rihapen bare dhe restorante, gati aplikacioni i gjurmimit