Xhelozi për emërimin e Blendi Gonxhes në qeveri? Ja si përgjigjet deputeti PS! Qefalia: Rama nuk është siç e shihni në Tv

 

Një ditë pasi mazhoranca miratoi mes kaosit dhe zhurmës së deputetëve të Rithemelimit, ministrat e rinj janë betuar sot në presidencë.

Por a ka krijuar xhelozira brenda PS-së emërimi i Blendi Gonxhes në krye të Ministrisë së Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit

Për “Studio live’ të Arbër Hitajt në Report Tv Qefalia dha këtë përgjigje.

PS ka marrë 800 mijë vota, anëtarësia është 100 e ca mijë persona. Kemi fituar se e kemi hapur PS përtej të majtës dhe të djathtës. Nëse flasim për Gonxhen është një personalitet i rëndësishëm i ndryshimit rrënjësoj që ka ndodhur në Shqipëri nga diktatura në demokraci. Ato vite duhet të kishe shumë kurajo që të dilje kundër sistemit. Nuk ka asnjë lloj pakënaqësie. Kur sheh individë të tillë ndjehemi krenar njësoj si të ishte anëtar i flaktë i PS”

Qefalia zbulon dhe detaje të marrëdhënieve të kryeministrit Rama.

Rama të krijon përshtypjen e një njeriu që mban distancë e autoritar por më besoni që është krejt ndryshe nga ajo pamja në televizion, parlament apo takimet që bën. Me Ramën mund të bisedohet gjithçka. Madje në momentin që dakordësohesh në heshtje bëhesh kundërshtar me të. E them seriozisht. Rama kërkon vërejtje. Në shumë raste në grup ka dhe debate nga pr/ligje që vijnë nga qeveria. Por është shumë human, njerëzor dhe i dëgjueshëm. Nuk është në rrafshin që etiketohet nga opozita”

 


Lajmi kryesor:

'Thirri mendjes, hajde të votojmë amnistinë' Qefalia mesazh opozitës: Për votimin elektronik duhet të dakordësohemi të gjithë


S.G/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Igli Tare kërkon rikthimin në punë: Kjo është blerja më e 'goditur' deri tani në Serie A

Igli Tare kërkon rikthimin në punë: Kjo është blerja më e 'goditur' deri tani në Serie A