A mund të votojë Tirana për 
një anti-amerikan si Berisha?

A mund të votojë Tirana për <br />një anti-amerikan si Berisha?
Më një akt diabolik, pasi la jashtë listave të Partisë Demokratike tre deputetë mbështetës të politikës amerikane dhe perëndimore në PD, Sali Berisha e ka vendosur veten të pestin në listën e Tiranës.

Kjo edhe mund ta ndëshkojë…

Çdo bëjnë qytetarët e Tiranës, a janë këta të aftë që ta ndëshkojnë, duke mos i dhënë PD-së jo më shumë se katër deputetë në Tiranë?

A mund të votojnë të djathtët për një anti-amerikan?

Berisha është një përfaqësues i regresit kombëtar, esadist dhe një njeri krejt i dyshimtë në historinë e tij: me impuls shkatërrimi dhe shitës i hapur i interesit kombëtar.

Po të ishte në Francë, në Angli, në Gjermani, dhe kudo në një vend perëndimor, ai do të rrëzohej.

Duhet të jemi të qartë politikisht: eliminimi i Saliut, e dobëson shumë Ramën.

Po në Tiranë?

Tirana e djathtë, nëse ka mendje duhet ta rrëzojë një antiperëndimor…

Këtë duhet të dinë qytetarët e Tiranës, që rrëzuan në vitin 1991 Ramiz Alinë në kulmin e tij.

A do të dalë në zgjedhje e djathta pro-amerikane në Tiranë?

Gjithçka mbetet për t’u parë.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

I gjithë rrjeti zien me ngacmimet e tyre, Luizi pyet Jorin: T’i themi të gjithë shtëpisë se si njihemi? Modelja: Jo, të shikoj si vëlla tani

I gjithë rrjeti zien me ngacmimet e tyre, Luizi pyet Jorin: T’i themi të gjithë shtëpisë se si njihemi? Modelja: Jo, të shikoj si vëlla tani