Abazoviç: Do të bëjmë çmos për të ngritur marrëdhëniet mes Malit të Zi dhe Serbisë

Abazoviç: Do të bëjmë çmos për të ngritur marrëdhëniet mes Malit të Zi dhe Serbisë

Dritan Abazoviç

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç tha se qeveria aktuale do të bëjë çmos që marrëdhëniet mes Serbisë dhe Malit të Zi të ngrihen në një nivel më të lartë.

Sa i përket Malit të Zi, theksoi ai, nuk do të ketë probleme, dyert janë gjithmonë të hapura për zyrtarët serbë dhe, siç paralajmëroi, do të ketë ftesë zyrtare.

“Nuk ka dy vende më të mira se Serbia dhe Mali i Zi që mund të demonstrojnë dhe dërgojnë sinjale pozitive së bashku”, tha ai.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Zbulohet droni kamikaz nënujor i Ukrainës

VIDEO/ Zbulohet droni kamikaz nënujor i Ukrainës