Abuzim me pasaportat shqiptare, lihet në arrest shtëpie zyrtarja e Drejtorisë së Policisë Tiranë! Akuzohet se merrte 50 deri 200 euro ryshfet

Abuzim me pasaportat shqiptare, lihet në arrest shtëpie zyrtarja e Drejtorisë së Policisë Tiranë! Akuzohet se merrte 50 deri 200 euro ryshfet

Foto ilustruese

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie” për zyrtaren në Drejtorinë e Policisë Tiranë, E.H, përgjegjëse në sektorin e pasaportave, pasi akuzohet për korrupsion me dhënien e pasaportave shqiptare.

Prokuroria kërkoi arrest me burg, ndërsa Gjykata caktoi ta linte në arrest shtëpie. Ndërkohë vijon hetimi për zyrtarë të policisë e persona të tjerë të përfshirë në këtë skemë korrupsioni dhe për dokumentin e plotë të gjithë skemës korruptive.

Ligjërisht pajisja me pasaporta është falas për këtë kategori, natyralizim. Report Tv ka raportuar më parë se personat zvarriteshin për të marrë pasaportat dhe u kërkohej nga 50 deri në 200 euro ryshfet. Dyshohet se efektivë dhe zyrtarë policie u vononin pasaportat shqiptare qytetarëve të Kosovës për t'u marrë para.

A.M./J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Interi 'likuidon' Napolin me tre gola dhe rimerr kreun e Serie A! Roma përmbys 1-2 Sassuolon, Ramadani 'zverdhet' kundër Bolognas

GOLAT/ Interi 'likuidon' Napolin me tre gola dhe rimerr kreun e Serie A! Roma përmbys 1-2 Sassuolon, Ramadani 'zverdhet' kundër Bolognas