POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Abuzimi seksual i 14-vjeçares në Kavajë/ Berisha: Je kriminel! Lleshaj: Unë s'i kam duart e lyera me gjak si ti (VIDEO)

Seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë është shoqëruar nga tensione dhe debate. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka marrë fjalën për të komentuar edhe njëherë trajtimin që Policia e Shtetit i ka bërë ngjarjes së rëndë në Kavajë, ku një 14-vjecare është abuzuar seksualisht nën shantazh në periudha të ndryshme kohore nga 12 bashkëmoshatarë. Fill pas fjalës së tij, ish-kryeministri Sali Berisha e ka akuzuar për fshehje krimi duke e cilësuar pucist dhe vasal të kryeministrit Edi Rama. 

Debati i plotë Berisha-Lleshaj:

Sandër Lleshaj: Policia e Shtetit ka reaguar në momentin zero, pra më datën 29.01.2019 ndaj denoncimit të familjarëve. Po në këtë moment Policia e Shtetit ka referuar çështjen në Prokurori, që do të thotë që automatikisht e ka bërë publike atë, për arsye se çdo referim në Prokurori është publikim i çështjes; dhe së treti të gjitha akuzat e ngritura kundër Policisë së Shtetit janë e para akuza të pabaza dhe të dëmshme dhe dashakeqëse për të nxirë një institucion, i cili i shërben me besnikëri dhe me devotshmëri qytetarëve shqiptarë. Publikimi i bërë në rrjetet sociale ka ndodhur pasi shtetasit e akuzuar kanë qenë të arrestuar. Pra edhe njëherë, janë arrestuar përpara se të keni bërë atë palo status. T’ju vijë turp që gënjeni Shqipërinë. Kriminel s’me thonë dot, s'i kam duart e skuqura dhe të lyera me gjak si puna juaj. 

Sali Berisha: Sot keni para jush mazhorancën e përdhunuesve, në një krim të shëmtuar që ndodhi në Kavajë. Përdhunim kolektiv, policia u njoftua por ishte në anën e përdhunuesve dhe heshti. SHISH njoftoi Kryeministrin dhe ministrat respektivë. Kryeministri ishte në anën e përdhunuesve. Policia reagoi vetëm pas denoncimit që u bë në rrjetet sociale dhe ky vasal që s'ka nder dhe dinjitet merr përsipër të mashtrojë në vend që të marrë masat. Nuk e bën dot sepse zbaton urdhrin për të fshehur krimin. Ky krim ka ndodhur në tetor dhe të gjithë informacionet kanë ardhur në Tiranë, por vendosën të fshehin krimin se për ta fëmija i tjetrit është për t'u përdhunuar. Për ta përdhunuesit duhet të jenë kryetar bashkie. Mund të imagjinoni  një zyrtar që ka pafytyrësinë se policia veproi pas denoncimit. Është turp i madh o puçist!


Lajmi kryesor:

Kuvendi/ Basha: Shqipërisë nuk do i hapen negociatat në qershor! Balla: Je anti-shqiptar


a.s./
Komento

Komente

 • Tirona: 07/02/2019 19:35

  Zoti Gjeneral mos u mer me ket vrases Zoti spo e mer se ka gjynofe me la qe nga Tropoja deri ne Sarand.Sa ishte gjall Fatmir Haklaj mbante antiplumb dhe te suma ne trup po e po i fshehu kalamojt ne vrim te miut tani bo si trim ama kur vjen ai miku nga gjermanija fshihet ne hale se aty zbije rrufeja.Far e keqe vrasesi.SPAKU Sale SPAKU do tju coj te Resorti Recit.Pa merak zdo jesh vetem dhe Lulushin per te la pjatat.

  Përgjigju
 • ervin: 07/02/2019 16:22

  Ky moster nuk kursen askend!!!!

  Përgjigju
 • Tir: 07/02/2019 15:28

  Hapuuu dheee! Krimineli i shqiptareve kudo jane,kerkon te shantazhoje Min e sapo emeruar. Sali Qeni te vret naten e te qan diten. Fatin e asaj vajze te gjore ja uroj mbesave te Saliut( mgjs ato nuk e kane problem, se jane modernet e gjyshit). Mbesa ime 4 vjece sa e sheh kete surrat trembet dhe therret: wolf wolf( ujku ujku)!!

  Përgjigju
 • Maks: 07/02/2019 14:52

  Bravo zoti ministet ky mostra donte nje trim mirditor per ti treguar vendin ketij menxyre kombetare

  Përgjigju
 • Babalja: 07/02/2019 14:36

  Te jete per salehun, edhe jezusin e bon kriminel ky flliqesire.

  Përgjigju
 • Ullini i caponit: 07/02/2019 13:39

  NDIGJOJENI O POPULL KUCEDREN E VICIDOLIT .QUAN KRIMINEL MIN.E MBRENSHEM PA VRA E PA PLOGOS KERKEND .NDERSA VENDOS NE KRYE TE P.D. SE MADHE NJE KRIMINEL QE KA VRARE 4 VETE DHE PLAGOS QINDRA .PRA SHIKOJE SA I PASTER ASHT LILESHI I P.D. ME ATE PA XHAM ( SYRIN ) SHEH KRIMINEL QE SKAN DUART ME GJAK NDERSA ATE ME XHAM QE KA VRARE E BEN KRYEKAR TE P.D. ISHTE XHAFA LUFTE DERI SA U LARGUA ERDHI GJENERALI PA FILLU AKOMA E QUAN KRIMINEL .KRIMINELI RRIN DHE FLE ME KRIMINELET DHE CDO GJE QE BEN ASHT KRIMINALE .

  Përgjigju
  • Agustin tanguldoda: 07/02/2019 15:56

   ju jeni nje telv mashtrus e socjalista