VIDEO/ Adriana Kalaja ikën nga studio e Report Tv: Nusja jote i lutej sekretarit të partisë! I përgjigjet Idajet Beqiri: Ta tregoj unë se gruaja kujt ke qenë dhe pse të la

TIRANË- Një debat për vulën e Partisë Demokratike agravoi deri në pikën që Adriana Kalaja të linte studion e Report Tv. Pas debatit të fortë më avokatin Idajet Beqiri, Kalaja hoqi mikrofonin dhe u largua nga studio emisionit ‘Studio Live’ me gazetarin Arbër Hitaj.

Debati i plotë

Kalaja: Unë edhe mund të largohem nëse do më ndërpresësh. Bëra një saktësim
Beqiri: Unë s’u largova kur me ndërpreve ti. Unë e pranoj debatin
Kalaja: Unë nuk kam frikë që ju reagoni, por ato po, jo shkoni e thoni atje te familja juaj ke pragu i shtëpisë tënde.
Beqiri: Jam i bindur që ata që më shohin në debat me ty më thonë, o po nuk të erdhi trup që u ule. Gjithë ky prof. E avokat me emër të madh edhe shkon me një që s’ka diplomë juridike akoma e që nuk ka përfaqësuar një gjyq në këtë jetë. Por unë të dëgjova.
Kalaja: Unë gjyqet i kam fituar deri në Gjykatë Kushtetuese. Nuk më ka arrestuar edhe regjimi diktatorial për ryshfet e ngacmim seksual si puna jote. Skam familjar që shkonte te sekretari i partisë.
Beqiri: Janë shpifje që i bën një shpifarake si ty.
Kalaja: Unë jam e ndershme, korrekte dhe i shërbej vendit tim falas. Një spiun i sigurimit të shtetit.
Beqiri: Dëshminë e penaliteteit e kam të bardhe unë, jo të zezë si ty.
Kalaja: Një spiun i sigurimit të shtetit si puna jot unë nuk jam.
Beqiri: Lëri këto fëlliqësira se nuk të shkojnë me mua. Diktatura më futi në burg mua. Sipas teje edhe më futi në burg, qenkam edhe spiun. S’do të them ty e shoqe kujt ke qenë e kush të ka lënë se ti them unë. Edhe ca ke përfituar nga regjimi. Se ti them unë.
Kalaja: Unë nuk kam përfituar asgjë as nga ai regjim as nga ky regjim
Beqiri: Po s’të do asnjë regjim ty se nuk bën.
Kalaja: Diplomën time shko vërtetoje edhe gjyqet që kam fituar. Si bashkëshortja jote që lutej te sekretari i partisë se ishe në burg. Pyete të shoqen kur të shkosh në shtëpi. Kur të flasësh me mua të rrish drejt
Beqiri: Ti te rruga je, po mos shko te rruga këtu në emision. Se te rruga ke qenë gjithmonë.
Kalaja: Unë jam ajo që më respekton gjithë Tirana. Jo një i pafytyrë dhe një qelbësirë si ti
Beqiri: Futu në internet ca respekti të bëjnë, nga mëngjesi në darkë të thonë laramanja më e keqe. Je turpi i botës prandaj duhet të ikësh. Është turp të vish ti në studio të tilla se i njollos.

 

 

 

VIDEO- Intervista dhe debati i plotë

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Zylyf Pensionisti: 24/02/2023 19:29

  Ndaje mendjen,o komunist,o fashiste.Vete avokati pranon se eshte i persekutuar nga komunistet.I bije te jete fashiste.A e pranon avokati kete?Jo.Ai respektoni bindjet ,madje Edhe ato komuniste,megjithese kemi ligjin per agjitacionin dhe propoganden me emrin ligji per dekonunistizimin.Meqe per defashistizim nuk kujtohet njeri ,i bije te jemi demokeaci profashiste.

  Përgjigju
 • Turi: 23/02/2023 23:47

  Ene baxhellat plake kishim mongut tashti. O mush tirona me bundra, po dhe baxhellat plak ste lejt rehat n‘televizor

  Përgjigju
 • Sali Kali: 23/02/2023 20:50

  Idajeti burr me bole i vetmi qe flet dhe s,ja ndjen

  Përgjigju
 • Babuli Ta Nguli: 23/02/2023 20:39

  Po ti mor Arbëror që je mbeturina Sërbe Talebane o Arbërori analfabet. Ti je byth lëpirsi i Salhe Bajgës.

  Përgjigju
 • Arbërori: 23/02/2023 20:35

  I Beqiri ështé mbeturin komuniste fashiste

  Përgjigju
  • Miri: 23/02/2023 23:55

   Te lërofte kina ca te permban pragu i deres o trubole

 • Miu i shtepise: 23/02/2023 20:03

  Miun e shtepise Idajet Djali . Cte mban pragu der ne rrenxe .

  Përgjigju
 • Ta Veni: 23/02/2023 19:45

  O Ben e paske provojën nga mamaja jote që i bënte fresk sekretarit të partis. A të vjen mir ? ? ? Mos shaj se të shajn.

  Përgjigju
 • Miku: 23/02/2023 19:37

  Po ç,i keni keto muhabete, atehere te ikte koka, ca jane keto gruaja kshu e ashtu. Njerezit kane dasht me mbrojt femijet edhe familjen. Boni moral kot

  Përgjigju
 • Niku: 23/02/2023 18:51

  O Idajet po ti kush je. Adriana ka qene zonje grua ti komunist, qe i jepje gruan sekretarit te partise.

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 23/02/2023 18:38

  O baxhell je turpi Tirones nga e gjete respektin ti o fytyr kaki?

  Përgjigju
  • Haha: 23/02/2023 18:51

   O Ben ke dash me thennfutyre ka*i ….apo fytyre kali?

 • Gimi: 23/02/2023 18:19

  Mir ja beri ksaj se dhi e zgjebosur dhe bishtin perpjet. Llafazane si ai qe i ysht te gjith kta, ai qe nuk la grua pa quajtur kurv e lavire.

  Përgjigju
  • Lemi: 23/02/2023 19:00

   O hydajet gruja jote u fal ke xhelili o legen i pa ftyre

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)