Afganistan, të paktën 33 të vdekur dhe 100 të plagosur pas një atentati kamikaz

/ATSH-AFP/ - Të paktën 33 persona u vranë dhe 100 të tjerë u plagosën në një atentat kamikaz në mjediset e jashtme të një banke në qytetin Jalalabad, në lindje të Afganistanit.
"Shpërthimi ndodhi në mjediset e jashtme të një banke ku funksionarët kishin ardhur të kërkonin pagat e tyre mujore", deklaroi shefi i provincës Nangarhar, Fazal Ahmad Shirzad, ndërkohë që një zëdhënës i qeverisë rajonale theksoi se dhjetëra persona ishin vrarë dhe plagosur në këtë atentat.
Zëdhënësi i talebanëve, Zabihullah Mujahid hodhi poshtë çdo përgjegjësi për këtë atentat.

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore