Agron Llakaj i pikëlluar për ikjen e Devoles: Ti je perandori i fundit i humorit shqiptar! Dua kohë ta besoj se është e vërtet që ke ikur

Agron Llakaj i pikëlluar për ikjen e Devoles: Ti je perandori i fundit i humorit shqiptar! Dua kohë ta besoj se është e vërtet që ke ikur

Koco Devole dhe Agron Llakaj

Aktori Agron Llakaj ka bërë një urim të ndjerë për ndarjen nga jeta të ikonës së humorit shqiptar Koço Devole.

Ndërsa e quan perandorin e fundit të humorit shqiptar, ai thotë se i duhet kohë ta besojë se ai vërtet ka ikur.

"Mund të gjeja një fotografi më të bukur,por ky karakter yti me con te Chaplin....,sa aktor i bukur,sa komik, skenarist e regjisor, karikaturist me shije te holle, ishe gjithçka që mjeshtëria e humorit kërkon. Kush si ty?!Humori sot humbi Gjeneralin, e kam thënë dhe do ta them sa Zoti të më japë frymë dhe jetë... Dimensioni yt artistik i pakrahasueshëm, elegant dhe fisnik, aktor papioni. Shqiptarët të kanë shijuar në vite e vite... dhe sot ti ndalove, ndalove për të nisur udhëtimin e pakthyeshëm drejt Zotit. I dashur Koco ! Ikja jote është dhimbje për këdo qe ka buzëqeshur e qeshur me ty! Per mua ishe i vecante, zemra ska fjale, jam i shokuar dhe nuk e pranoj dot faktin se ti nuk do te jesh me.Koco! Ti kam thene me gjallje dhe s'kam pishman....Ti je perandori i fundit i humorit shqiptar! Lamtumirë i madh! Lamtumirë gjigand !Qofsh i Zotit! Dua kohë ta besoj se është e vërtet që ke ikur", shkruan Llakaj.


Lajmi kryesor:

Prej 1 jave në intubim pasi u infektua me Covid, sëmundja e rëndë i merr jetën ikonës së humorit shqiptar Koço Devole! Rama: U prehsh në paqe


  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Sot 25 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Deputeti kosovar: Tronditëse që ish krerët e UÇK-së mbahen në burg! Nga Kurti sot jemi nën sanksione

Sot 25 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Deputeti kosovar: Tronditëse që ish krerët e UÇK-së mbahen në burg! Nga Kurti sot jemi nën sanksione