'Air Albania' nis fluturimet e rregullta më 22 qershor: Destinacioni i parë, Stambolli

22 qershori do të sjelle rinisjen e fluturimeve të rregullta të "Air Albania" ku destinacioni i parë që do të zhvillojë është Stambolli.

"Air Albana" ka njoftuar në ‘Facebook’ se të gjitha fluturimet e rregullta do të kryhen duke u bazuar mbi marrëveshjet shtetërore bilaterale për hapjen e kufijve pas situatës së shkaktuar nga koronavirusi.

“Më 22 Qershor rifillojmë fluturimet e rregullta dhe destinacioni i parë: Stambolli!  Të gjitha fluturimet e rregullta do të kryhen duke u bazuar mbi marrëveshjet shtetërore bilaterale për hapjen e kufijve", shkruan Air Albania.

Kujtojmë se më 12 qershor mbërriti në Shqipëri charter-i i parë me 189 turistë nga Bjellorusia pas 3 muaj mbylljeje nga pandemia e COVID-it. Ndërsa më 15 qershor rinisën fluturimet e rregullta Tiranë-Athinë dhe Athinë-Tiranë. Në lidhje me fluturimet me Europën, qeveria shqiptare është në kontakt të vazhdueshëm me qeveritë e shteteve europiane, për të avancuar me procesin e hapjes së aeroporteve nga ana e tyre. Me 15 qershor erdhën nga Austria 120 persona, 68 të tjerë nga Serbia dhe 150 nga Greqia, ku respektimi i protokolleve të sigurisë ishte në nivele të larta.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • John: 17/06/2020 11:31

  Me Ramadan Air shkon matane Greqis Kuptohet Stambolli

  Përgjigju
 • Iris: 17/06/2020 03:09

  Stambolli=<<Meka e shenjte>> e Rames dhe e <<Myftiut te tij te madh shpirteror Erdoganit>>.Do te shpjere avionin t'ia pagezoje baba Erdogani,sic behet me anijet.

  Përgjigju
 • Delinquenti: 16/06/2020 23:08

  O kompani leshi po pse shisni bileta kur nuk dini zyrtarish ditet e fluturimeve apo PER TE MBAJTUR NJERZIT TE LIDHUR MBAS AIR LESHIT DHE KUR E KUPTONI QE AIR LESHI NUK NISET I KERKONI KLIENTEVE QE TE NDERROJNE DATAT E NISJES DUKE I KERKUAR DHE 50% TE BILETES ME SHUME NE CAR VENI TE BOTES PERVEC NE ALBANISTAN NDODHIN KETO CUDIRA DHE SA HERE QE SHTYHET DATA PER FAJIN E JUAJ JU KERKONI PAGESE EXTRA PER BILETEN HAJDE AIR LESHI HAJDE DHE BESOJ QE EDHE EMRIN AIR LESHI E MERITON ........ PLER JU DHE PLERE ATO QE JU LEJNE TE VAZHDONI KESHTU.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Moti i keq në Vlorë, trageti i Brindisit me 129 pasagjerë nuk arrin të ankorohet, këput litarët dhe del në radë