Akordi me Jasir Asanin, Dusseldorf dështon të ngjitet në Bundesligë

Akordi me Jasir Asanin, Dusseldorf dështon të ngjitet në Bundesligë

Jasir Asani dhe Bochum

U duk se Dusseldorf do ngjitej në Bundesligë, por dy finalet play-off kundër Bochum folën për këtë të fundit në një fund dramatik. Në ndeshjen e parë Dusseldorf fitoi 0-3, duke shkuar në ndeshjen e dytë të shtëpisë me tre gola avantazh.

Kur u duke se gjithçka ishte "e shtruar", Bochum shënoi tre herë dhe e dërgoi ndeshjen në shtesë, duke fituar 5-6 me penallti dhe do vijojë të jetë pjesë e Bundesligës.

Dusseldorf do vijojë të jetë pjesë e Bundesliga 2, ndërsa klubi gjerman duket se kishte një akord me Jasir Asanin, anësorin e Kombëtares. Ende nuk dihet nëse dështimi i Dusseldorf për t'u promovuar në elitën e futbollit gjerman do ndikojë edhe në një ndryshim në raportet me Jasir Asanin.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë