Aksident i rëndë në Tiranë përmbyset autobusi, u përplas me një mjet! 3 të plagosur në spital! Drejtuesi i urbanit: Isha në agjërim, pata debulesë (VIDEO)

TIRANË- Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të diel në rrugën e Elbasanit në Tiranë, pranë Fakultetit Ekonomik ku është përmbysur një autobus i linjës së Lundrës me shofer Gentjan Qosjen. Gazetari i Report Tv, Sokol Dema raporton se si pasojë e aksidentit janë tre persona të dëmtuar lehtë pa rrezik për jetën të cilët po mjekohen si dhe 4 të tjerë me gërvishtje të vogla. Mësohet se shkak i aksidentit ka qenë përplasja e autobusit të linjës së Lundrës me dy mjete.

Të plagosurit ishin duke udhëtuar nga Krraba drejt Tiranës me autobusin e linjës së Lundrës. Njëri prej mjeteve ka qenë i parkuar anës rrugës gjatë kohës kur ndodhi përplasja. Si pasojë e aksidentit është bllokuar një prej akseve që të çon në kryeqytet. Policia sqaron se shkak i aksidentit, ka qenë humbja e kontrollit të shoferit të autobusit Gentjan Qosja, çka shkaktoi daljen nga rruga dhe përmbysjen e tij.

Pas testit të alkoolit, drejtuesi i autobusit nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e ambulancës dhe shërbimet e Policisë. Gjithashtu uniformat blu bejne me dije se nga komunikimi që kemi pasur me shoferin e mjetit na ka rrëfyer se ishte nën regjim agjërimi dhe nuk është ndjerë mirë, duke pasur një debulesë, gjë që ka shkaktuar edhe aksidentin.

Ndërkohë që nga të dhënat që janë siguruar në terren rezulton se automjetet ka qenë brenda normave të lejuara të shpejtësisë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:18
VIDEO/ Mjetet të bëra copash, dalin pamjet nga aksidenti në Tiranë! Autobusi i kthyer përmbys

 

Report Tv ka siguruar pamjet nga aksidenti i rëndë në Tiranë të ndodhur pak minuta më herët, i cili për fat nuk ka pasur viktima. Si pasojë e përplasjes së autobusit me 2 mjete në rrugën e Elbasanit në Tiranë, makinat janë bërë copash. Ende nuk dihet nëse ka qenë shpejtësia e lartë apo humbja e kontrollit nga ana e shoferëve shkaku kryesor i aksidentit të ndodhur këtë të dielë.  

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 27/03/2023 01:43

  Agjerimi eshte pak i rrezikshem ndonjehere.Une kam mbajtur nje here kreshmen e plote,nuk ishte e lehte,kurse nje here kam qendruar 16 ore vetem me naforen dhe cuditerisht nuk ndjeva as uri,as dobesi.Besoj se eshte ajo qe quhet pergatitje e trurit,por kete e bera vetem nje here dhe nuk ja keshilloj askujt.Kam degjuar per raste ekstreme agjerimi qe nuk pine as uje gjate oreve te agjerimit.Personalisht mendoj qe eshte e tepruar,se jeta rrezikohet shume me teper nga dehidratimi,se sa nga mosngrenia. Pasagjeret kane qene me fat qe shoferi nuk u ndje keq kur ka qene ne zonen e Kerrabes,mund te kishin perfunduar ne ndonje humnere!

  Përgjigju
 • Dritan: 26/03/2023 21:30

  Mire mo nari, cfaj kane njerezit qe je me agjerim ti e te perfundojne spitaleve, mos dil ne pune nja nje muaj e rri ne shtepi, ha naten e fli diten

  Përgjigju
 • Trari: 26/03/2023 20:19

  Po ky trimi del me agjerim me jetet e te tjereve mbi shpine dhe i digjen kandelet pastaj. Ku te con mushka o trim kush ta ka borxh. A ka rregulla ky shtet apo ta kete mire me erdoganin pa ne te tjeret te shkojm ne fe tsams sic i thone shprehjes

  Përgjigju
 • Hxhx: 26/03/2023 18:45

  Autobuzat kineze te bashkise pinokut.

  Përgjigju
  • Futja kot: 27/03/2023 10:35

   Leri autobusët se e kanë fajin shoferët Kinezë

 • Dhendri i Besnik Bekteshit: 26/03/2023 17:14

  Transporti urban Tirane. Votoni mashtruesin qe drejton bashkine!

  Përgjigju
  • Deni: 26/03/2023 19:47

   Eshte privat transporti o komunist i vogel.

  • Ardi: 26/03/2023 18:51

   Idjot i shkund cfar lidhje ka trap, edhe ne lac ka ndodhur aksidenti e ke fajin ti po mir qe jini injorant pa shkoll po jini dhe debila u mbush tirana me njerez si ju fshatar te rendomt dhe injorant.

 • Sondazhi i ditës:

  Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Fred Belerët e Serbisë

Fred Belerët e Serbisë