Aksident në aksin Milot-Thumanë, makina përplaset me trafikndarësen, ndërron jetë në spital një 24-vjeçar

Një i ri gjeti vdekjen, pasi humbi kontrollin e automjetit dhe u përplas me barrierat anësore të rrugës.

Aksidenti ndodhi rreth orës 18:00 të së dielës në autostradën Milot-Thumanë, pranë mbikalimit të Patokut, ndërsa viktimë e këtij aksidenti mbeti shtetasi me iniciale D.Gj 24-vjeç banues ne Laç.

Ai ndërroi jetë disa minuta pas aksidentit në spitalin e Traumës në Tiranë, pasi nuk mundi t’u mbijetojë plagëve të marra.

Policia e cila mbërriti në vendin e ngjarjes nisi hetimet për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti, ndërsa nga të dhënat paraprake bëhet e ditur se shpejtësia me të cilën lëvizte drejtuesi i mjetit tip “BMW”, si dhe lagështira në rrugë janë bërë shkak për aksidentin.

Ndërkohë pak minuta më vonë një tjetër aksident ndodhi në superstradën Lezhë-Milot, pranë kryqëzimit të Rrilës.

Drejtuesi i një automjeti tip “Ford” humbi kontrollin dhe ra në një gropë me ujë, por fatmirësisht nuk mori lëndime dhe pas marrjes së ndihmës parë mjekësore gjendja e tij është e stabilizuar.

Pavarësisht masave të ashpra ndëshkimore nga policia rrugore, aksidentet vijojnë të të jenë shqetësim në rrugët e qarkut të Lezhës, ku vetëm gjate këtij muaj janë regjistruar 6 viktima.

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Ku do të pushoni këtë verë?

Komento

Komente

 • Flori: 31/01/2021 20:00

  vazhdoni se ne terezi e keni,, ne varreza e keni vendin...

  Përgjigju
 • Ola: 31/01/2021 19:42

  Gjynaf qe esht demtuar trafikndaresja

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Lëvizte me pushkë me vete, arrestohet 53-vjeçari në Mat! Në shtëpi iu gjet një sasi municioni luftarak