Aksident në Fier, makina del nga rruga dhe përfundon në kanal, 3 persona të plagosur

FIER- Një aksident ka ndodhur sot rreth orës 18:30 në aksin rrugor Fier-Seman në fshatin Fermë Çlirim, ku një makinë e llojit “Benz” e cila drejtohej nga 32-vjeçari Sokol Prendushi ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal.

Si pasojë kanë mbetur të plagosur 3 persona, shoferi dhe 2 pasagjerët Kristjan Voci dhe Jetnor Hila.

Mësohet se të plagosurit ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të kësaj dalje nga rruga.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)