VIDEO/ Aksident në qendër të Korçës, makinë përplas të moshuarin me biçikletë! 79-vjeçari vdes rrugës për në spital

Një aksident ka ndodhur këtë të premte në qendër të qytetit të Korçës.

Sipas informacioneve të para një makinë tip "Benz" ka përplasur një 79 vjeçar me biçikletë përballë katedrales së qytetit.

I moshuari Muhamet Allisha mbeti i plagosur rëndë, por nuk mundi që tu shpëtojë plagëve që kishte marrë dhe ndërroi jetë rrugës për në spitalin e Traumës.

Policia ka vënë në pranga drejtuesen e mjetit, 28-vjeçaren Olta Meta banuese në Korçë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:51
Përplasi të moshuarin për vdekje, arrestohet shoferja 28-vjeçare në Korçë

1695393494_korce.jpg

Policia ka vënë në pranga 28-vjeçaren O.M, e cila përplasi të moshuarin me biçikletë në qendër të Korçës. I moshuari ndërroi jetë rrugës për në spital.

‘Në vijim të informacionit paraprak të dhënë pasditen e sotme, për një aksident rrugor ju informojmë se specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban të DVP Korçë, arrestuan në flagrancë shtetasen O. M., 28 vjeçe, banuese në Korçë, pasi në bulevard "Republika", Korçë, duke drejtuar automjetin tip "Benz", ka aksidentuar biçiklistin M. A., 79 vjeç, banues në Korçë, i cili ndërroi jetë në spitalin e Korçës. Nga ana e Policisë po kryhen veprimet hetimore dhe po punohet për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.’- njofton policia.

Ora 19:12
U përplas nga makina, ndërron jetë i moshuari në Korçë

1695393494_korce.jpg

Muhamet Allisha ka ndërruar jetë pasi u përplas nga një makinë në qendër të Korçës pasditen e sotme (22 shtator).

B.K/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Me flamuj, bori e makina shqiptarët festojnë 28 Nëntorin në qendër të Londrës, bëjnë lëmsh trafikun! Ndërhyn dhe policia

FOTO/ Me flamuj, bori e makina shqiptarët festojnë 28 Nëntorin në qendër të Londrës, bëjnë lëmsh trafikun! Ndërhyn dhe policia