Aksident në segmentin Sarandë-Delvinë, një mjet përfundon në kanal, dy persona dërgohen në spital (VIDEO)

Një aksident ka ndodhur në segmentin rrugor Sarandë - Delvinë.

Sipas njoftimeve në aksident janë përfshirë 2 automjete, ku njëri prej të cilëve ka përfunduar në kanal.

Mësohet se kanë mbetur të plagosur dy persona, të cilët janë transportuar me urgjencë nga autoambulanca e Delvinës në spitalin e Sarandës. Ata janë Birbil Islami 42 vjeç dhe Vendim Tozo 47 vjeç.

Mësohet se janë përplasur kokë më kokë automjeti tip “Smart” me automjetin tip “Hummer” me targa AB 112 IV.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 

Xh.K/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Sundimi i ligjit, Balla: Vijon me sukses goditja e fenomenit të armëmbajtjes pa leje

Sundimi i ligjit, Balla: Vijon me sukses goditja e fenomenit të armëmbajtjes pa leje