Sarandë/ U aksidentua gjatë natës dhe u largua pa pritur policinë, nën hetim punonjësi rumun i FRONTEX! Makina përfundoi e përmbysur në rrugë (FOTO)

Sarandë/ U aksidentua gjatë natës dhe u largua pa pritur policinë, nën hetim punonjësi rumun i FRONTEX! Makina përfundoi e përmbysur në rrugë (FOTO)

Pamje nga aksidenti

Një makinë ka dalë nga rruga gjatë mëngjesit të sotëm dhe është përmbysur në Qafën e Gjinos, në rrugën Sarandë – Kardhiq gjatë natës. Mjeti i aksidentuar është me targa rumune, ndërsa shoferi u largua nga vendi i ngjarjes.

Pas disa orësh, policia ka bërë të mundur identifikimin e personit që po udhëtonte me makinën. Policia ka vënë në hetim në  gjendje të lirë, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”, shtetasin L. D., 35 vjeç, banues në Rumani (punonjës i shërbimeve të FRONTEX, jashtë shërbimit).

Sipas policisë gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, në aksin rrugor Gajdar-Shijan, ky shtetas ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe si pasojë, automjeti ka dalë nga rruga. Nga aksidenti janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Gjithashtu, 35-vjeçari nuk ka pritur shërbimet e qarkullimit rrugor, për kryerjen e veprimeve procedurale, por është larguar nga vendi i aksidentit.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Anna: 30/11/2023 07:58

  Policia ketu vjen ne minute Gabim qe se priti

  Përgjigju
 • Ilir: 29/11/2023 16:00

  Nese s'ka shkaktuar deme te treteve, e eshte ne gjendje te rende, psikologjike a shendetsore, perse duhet te prese sherbimet e qarkullimit qe KUSHEDI kur vijne?! C'llogjike eshte kjo, nese une ndihem keq pas nje ngjarjeje te tille, duhet te rri e te pres e te behem me keq akoma??

  Përgjigju
  • Or tej: 29/11/2023 22:14

   Do kete qene tape or teeeejjjjj

 • Sondazhi i ditës:

  Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Krimi në Korçë, publikohen fotot e dy të vdekurve

Krimi në Korçë, publikohen fotot e dy të vdekurve