Aksident në Korçë, përplasen dy makina, drejtuesi i njërit mjet dhe pasagjeri në spital, jashtë rrezikut për jetën

Një aksident ka ndodhur në Korçë, konkretisht në unazën e qytetit të Korçës në afërsi të lagjes 17.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:30. Janë përplasur automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin O. R., me automjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin Dh. N. Për pasojë është dëmtuar drejtuesi Dh. N. dhe pasagjeri që udhëtonte në automjetin e tij, të cilët ndodhen në spitalin e Korçës, aktualisht jashtë rrezikut për jetën.

Të dyja mjetet janë përplasur me njëra-tjetrën duke tentuar njëra të futet dhe tjetra të dalë nga e njëjta rrugë dytësore që lidh unazën e qytetetit. Njëri prej drejtuesve të mjeteve  nuk e ka parë mjetin tjetër që po dilte dhe është kthyer me shpejtësi. Dy shtetas jane derguar me urgjence ne spitalin rajonal te Korces.

Po kryen veprimet procedurale dhe po punohet për sqarimin e rrethanave të aksident

F.D/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Bayern Munich bën për 'aspirina' Leverkusenin, i ofron kontratë Granit Xhakës

Bayern Munich bën për 'aspirina' Leverkusenin, i ofron kontratë Granit Xhakës