Aksidenti në Tiranë, policia aksion në kryeqytet, kontroll drejtuesve të mjeteve luksoze nëse kanë konsumuar alkool e drogë

Aksidenti në Tiranë, policia aksion në kryeqytet, kontroll drejtuesve të mjeteve luksoze nëse kanë konsumuar alkool e drogë

1652033348_Screenshot5.jpg

Nisur nga aksidenti i sotëm në Rrugën e Kavajës ku mbetën të plagosur çifti i bashkëshortëve Vilma e Arjan Konomi dhe djali i tyre tre muajsh, Policia Rrugore po kryen në këto momente kontrolle masive të automjeteve në të gjithë Tiranën. Efektivë të Policisë Rrugore janë shpërndarë në akset hyrëse, dalëse dhe rrugë të tjera brenda Tiranës dhe verifikojnë automjetet, kryesisht ato luksoze. Sipas burimeve, po kryhen jo vetëm teste alkooli por edhe droge për drejtuesit e automjeteve.


Lajmi kryesor:

Tiranë/ Po kalonin vizat e bardha, 39-vjeçari i droguar me ‘G-Class’ futet me të kuqe, përplas çiftin me foshnjën në karrocë! Arrestohet shoferi në një spital privat! VIDEO e aksidentit të rëndë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Media spanjolle ‘Actualidad Viajes’: Zbuloni Shqipërinë, destinacionin evropian me bukuri të jashtëzakonshme

Media spanjolle ‘Actualidad Viajes’: Zbuloni Shqipërinë, destinacionin evropian me bukuri të jashtëzakonshme