Aksion simbolik në Kosovë, partia opozitare shkruan 'mesazhin' mbi makinën e kryetarit të Kuvendit

Aksion simbolik në Kosovë, partia opozitare shkruan 'mesazhin' mbi makinën e kryetarit të Kuvendit

Përmes një aksioni politik, Partia Socialdemokrate në Kosovë, ka akuzuar kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjuca për qëndrimet e tij politike. Anëtarët e kësaj partie joparlamentare, në njërën prej makinave të kryetarit të Kuvendit kanë shkruar me “edhe ksi, edhe asi”, duke iu referuar paqartësisë së veprimeve politike të kryeparlamentarit.

“Ky është Glauku i shpërfytyruar”. Edhe ksi edhe asi: kjo është parulla që kemi shkruar në njërin nga xhipat e Glauk Konjufcës. Kështu lexohen qëndrimet e tij. Pasi ta dëgjosh deklarimin, përmbyse atë dhe kështu del e vërteta e tij. Ky është Glauku i shpërfytyruar”, ka shkruar kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj.


Lajmi kryesor:

Kurti 'në analizë' para deputetëve të Kuvendit të Kosovës për Ohrin: Asociacioni? S'do ketë etno-nacionalitet si dikur, s'mund t’i shmang traktatet ndërkombëtare


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Situata në veri të Kosovës, Vuçiç: Jam në pritje të propozimit nga Perëndimi për uljen e tensioneve! Do thërras serbët pas takimit me Lajçakun dhe Esobarin

Situata në veri të Kosovës, Vuçiç: Jam në pritje të propozimit nga Perëndimi për uljen e tensioneve! Do thërras serbët pas takimit me Lajçakun dhe Esobarin