Aktori Gent Hazizi del vullnetar të punojë si shofer për pensionistët që duhet të rrinë mbyllur prej COVID-19

Gent Hazizi

Aktori shqiptar Gentian Hazizi ka bërë një gjest për tu marrë shembull  me anë të një postimi në profilin e tij.

Ai ka publikuar foton e patentës dhe është ofruar të punojë falas si shofer apo të bëjë pazarin e pensionistëve që nuk lejohet të dalin nga shtëpia.

Aktori tha se ka 16 ditë në shtëpi I mbyllur, nuk është infermier apo doktor por mund të shërbejë gjithsesi.

Postimi I plotë i aktorit:

Me këtë foto të patentës sime po i drejtohem Autoriteteve!

Kam 16 ditë i mbyllur në shtëpi dhe baba i 3 femijëve.

Janë mobilizuar në këtë luftë e po sakrifikojnë shumë prej nesh e Mirënjohje për të gjithë ata që janë në vijën e parë!

Unë nuk jam i aftë as si infermier e as si mjek por jam i aftë të ngas makinën.

Dua të ofrohem vullnetar qoftë si shofer ose për çdo lloj pune tjetër në shperndarje ushqimesh ose dhe per ti bërë pazarin pensionistëve tek njesia 5 në ate ore leje që do kemi nga e hëna!

Nuk do surprizohesha aspak sikur të më merrte Kryeministri,Kryetari i Bashkisë apo Ministrja e Shëndetsisë në telefon e të më thoshte:Artisto bravo,në luftë jena por Ti na duhesh qe trrish mshpi e kshu ke bo detyrën tate!

Sinqerisht do surprizohesha e do e falenderoja nëse dikush më mer e më thotë:Artisto kena punë per ty si shofer ambulance,duhet të shpërndash këto ushqime ose bëj pazar për pensionistët e njësisë 5 se vetëm 1 orë leje ke!Vullnetarisht do e beja pa asnjë pagesë!

 • Sondazhi i ditës:

  Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento

Komente

 • Arta: 29/03/2020 01:17

  Bravo ,, arabi hazizi,,tu llumte....

  Përgjigju
 • edi: 28/03/2020 21:05

  Bravo Gento Nje human i vertete dhe sakrifice per jete a vdekje Me te vertet nje hero i heshtur Dhe duhet pershendetur e ndjekur ky veprim

  Përgjigju
 • Indrit: 28/03/2020 16:30

  Gjest shume human!Bravo dhe ju si redaksi qe publikoni te tilla lajme dhe na jepni fryme pozitive ne keto dite te veshtira.Jeni shum te mire

  Përgjigju
 • Bravo: 28/03/2020 16:04

  Bravo Gent Hazizi, ja kush ka shpirt. Pse kot je anetare i familjes Kuqezi. Je i madh.

  Përgjigju
 • Edhe un: 28/03/2020 15:53

  Dal edhe un vullnetare ,se u cmendem mbyllur hahhahahahah

  Përgjigju
 • Fushebardha: 28/03/2020 15:53

  Nje bravo e madhe per kete person , njerez te tille duhen sot dhe jo si te " zgjuarit " dhe " trimat " e kolltukut dhe kompjuterit. In

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Raporti i OSBE për zgjedhjet e 25 prillit, Balla: Shqipëria merr raportin më të mirë për zgjedhjet në këto 30 vite