Aktori i njohur pëson infarkt, Zyliha Miloti: Në spital duhet ta kishin dërguar me helikopter, merr vetëm 20 mijë lekë!

Artisti shkodran Besnik Çinari ia ka dedikuar tërë jetën humorit. Këto katër net pasi bëri publikun shkodran të qesh gjëndja e tij shëndetësore është rëndëuar dhe ka pësuar infarkt.

Ngjarja ka ndodhur pas shfaqjes “Humor me shkollë të mesme” në Teatrin “Migjeni”, të cilës aktori i kishte realizuar dhe regjinë. Aktorja Zyliha Miloti, e cila ka luajtur bashkë me të në këtë shfaqje në një bisedë telefonike për “ReportTv” u shpreh se:

Ka qenë i lodhur pas shfaqjes së fundit, por nuk na i mori mendja. Menduam se e kishte nga shfaqja. Ka thënë që më dhembë koka prej tre ditësh. Por, pasdreke dje i ka ndodhur, ndërsa shfaqjen e katërt e bëmë parmbrëmë. Shyqyr që nuk i ndodhi në skenë. I ka ndodhur duke pirë një kafe me shokët, pati një shqetësim frymëmarrje edhe prej asaj e sollën në shpi, në urgjencë, e më pas e sollën në Tiranë. I kanë vendosur një unazë dhe i kanë pastruar koronaren në anën tjetër, por nuk është në gjendje, se duhet që t’i bëjnë dhe një ndërhyrje tjetër”.

Zyliha Miloti, aktore

 

Besnik Çianri dhe Zylyha Miloti

Artisti Besnik Çinari mban titullin “Mjeshtëri i madh”, por për kontributin që ai jep vlerësohet vetëm me 20 mijë lekë

Është fatkeqësi se është i vetmi aktor që ka ndenjur në Shkodër. Është aktor dhe njeri i mirë. U lodh, u lodh shumë. E mira do të kishte qenë, që ta çonin me helikopter, jo me makinë për gati dy orë. Është personalitet. Është artist i madh i Shkodrës, ai ka mbetur i vetëm. Me një pagesë shumë të vogël, një gjendje që është turp i madh. Është mjeshtër i madh, me titull me një rrogë rreth 200 mijë lekë. Këto punë kështu kanë shkuar.

Zyliha Miloti, aktore

Aktualisht aktori nuk është në gjendje të mirë shëndetësore dhe vazhdon që të qëndrojë i shtruar në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento

Komente

  • altin tani: 06/11/2018 18:16

    me vjen keq per te se na ka mbajtur me te qeshura cdo vit te ri ne kohet e diktatures...me beri pershtypje fjala qe tha zonja zyliha...ka ngelur vetem.dua te dij ne ka apo jo familje kot per kureshtje se esht aktor i madh

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Tensionet Kosovë-Serbi, Haradinaj thirrje Brukselit: Ndërhyni tek Beogradi, të mos provokojnë situatën