Aktorja Jetmira Dusha rrëfen në ‘Esencë’ emocionit e profesionit që zgjodhi që në fëmijëri

Sot në "Esencë" në një bisedë me aktoren e njohur Jetmira Dusha. Një rrëfim nostalgjik për rrugëtimin e saj në film dhe teatër. Ajo erdhi në studio bashkë me mbesën e saj, Emën e cila u shpreh ndjen krenari dhe gëzim që gjyshja e saj është një personazh i njohur dhe i dashur për publikun.

Aktorja e nisi rrëfimin duke ndarë emocionet e të qënit gjyshe, një ndjesi e mrekullueshme për të. Ka qenë 23-vjeç kur ka luajtur në filmin e saj të parë "Mëngjese të reja". "Gjithnjë më ka pëlqyer të ndryshoj pamjen time"-thotë aktorja në lidhje me imazhin e saj në skenë dhe ekran. Një prej periudhave kyçe në jetën e saj është largimi nga Shqipëria dhe zhvendosja në Gjermani për 5 vjet.

"Nuk doja të largohesha nga Shqipëria"- thotë aktorja gjatë bisedës. Kur përmend martesën 38-vjeçare me bashkëshortin, thotë se ky i fundit e ka mbështetur gjithnjë në rrugën e saj në art. Emocione të forta për aktoren Jetmira Dusha, teksa e bija i shpreh publikisht dashurinë dhe vlerësimin me anë të një letre. Aktorja e përotur në studio, rrëfeu se ka një lidhje të ngushtë me të bijën dhe gjithnjë e ka udhëhequr dhe këshilluar.

 Një  moment të veçantë që aktorja ndau me ne në program ishte dhe interpretimi i një poezie. Një çast që pas shkëputjes nga skena i ktheu asaj nostalgjinë dhe emocionet e profesionit.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët