AKU aksion në Fushë-Krujë për
tregtimin e prodhimeve bujqësore

AKU aksion në Fushë-Krujë për<br />tregtimin e prodhimeve bujqësore
FUSHE-KRUJE - Drejtoria e përgjithshme e AKU në bashkëpunim me drejtorinë rajonale të saj të qarkut Durrës kane kryer një aksion përgjatë autostradës Fushë-Krujë-Thumanë. Ky aksion kishte të bënte me evidentimin e objekteve tregtare që shesin produktet dhe mallrat e tyre jashtë kushteve higjeno-sanitare.
 
Gjatë këtij aksioni është bërë bllokimi dhe asgjësimi i mallrave të skaduara, si dhe theksi është vënë tek sensibilizimi i konsumatorëve për të blerë produkte të kontrolluara nga AKU.
 
Puna e AKU u mbështet edhe nga forcat e policisë së komisariatit të Krujës.
 
Drejtuesit dhe specialistët e AKU gjithashtu evidentuan dhe mbajtën shënim për objektet përgjatë këtij segmenti të autostradës, të cilat do t’ja paraqesin INUK për veprim.

Redaksia Online
(e.s/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Barcelona largohet nga 'Camp Nou', kush është stadiumi i ri i katalanasve

Barcelona largohet nga 'Camp Nou', kush është stadiumi i ri i katalanasve