Akuzat e opozitës për presion ndaj administratës, ironizon Rama: Harruan patronazhistët dhe u turren tek 'Aktivistët', urime për përgëzimin tuaj në baltën e djajve

 Kritikave për aplikacionin ‘Aktivisti’, kryeministri Rama u është kthyer me ironi, duke cilësuar ata që ngrinin akuza si “balta e djajve”. Rama ndan një video me disa prej punonjësve të administratës ku ironizon opozitën, akuzë të cilën e sheh po aq boshe saç përdorej dikur në retorikën e tyre patronazhisti.

“Patronazhisti është ç’është, po aktivisti... s’keni parë gjë akoma, akoma”- thotë Rama

Në mesazhin e tij, Rama “përgatit” punonjësit e administratës me skemën politike në kundërshtarët e tij, të cilët janë të dëshpëruar e shumë të çoroditur.

“Të dashur aktivistë të Partisë Socialiste,

siç edhe ju’a kisha thënë, ja ku erdhi dita që i harruan patronazhistët dhe u turrën mbi aktivistët

Urime për pagëzimin tuaj në baltën e djajve, e cila është prova e relevancës në skenën e betejave politike dhe sociale në këtë vendin tonë të vogël e të bukur, por me zhurmaxhinj e ligësira që s’të ndahen.

Tani ju mund të ndjeheni realisht të vlerësuar si një forcë e re në fushëbetejë e në ndërkohën që patronazhistët e kalitur në përballje të shkuara, po përgatiten të hyjnë së shpejti në skenën e betejës së radhës, si një forcë e sprovuar më shumë se sa njëherë, ju jeni në sprovën tuaj të parë dhe ja urdhëro si erdhi puna, ende pa mbaruar nxemjen i keni shqetësuar shumë kundërshtarët tanë të dëshpëruar e të çoroditur.

Tani futini një marsh tjetër jashtë programit, që ta shohin të paudhët se sa gabim bëjnë kur na e rrisin adrenalinën, duke na ngacmuar edhe kur s’kanë parë gjë akoma.”- shkruan Rama.

Kujtojmë se opozita akuzon qeverinë se është duke përdorur një aplikacion që janë pajisur të gjthë punonjësit e administratës dhe nënpunës të tjerë në mënyrë që të bëjnë like dhe share postimet e kryeministrit Rama. Meta thotë se ky është një tjetër skandal dhe se PS nëpërmjet këtij aplikacioni ushtron shantazh dhe përdor administratën publike për qëllime politike.


Lajmi kryesor:

'Aktiv1st' bëhet ‘mollë sherri’! Rama: Padi kush ka nxjerrë të dhënat e aktivistëve, lista e manipuluar! Opozita: Skandal! Pjesë prokurorë e gjyqtarë! Si funksionon aplikacioni


G.MO/B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë