Akuzat e Spahos dhe Bylykbashit për BSH, Balla: S’mund të thuash që Bode është i kapur nga ne, ka qënë ministër i Berishës

Akuzat e Spahos dhe Bylykbashit për BSH, Balla: S’mund të thuash që Bode është i kapur nga ne, ka qënë ministër i Berishës

Taulant Balla, kryetari i grupit parlamentar të PS

Menjëherë pas fjalës së Spahos dhe Bylykbashit, fjalën e ka marrë kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla. Në fjalën e tij, Balla u shpreh se për herë të parë kryeministri Edi Rama ka zgjedhur dy kandidatura nga opozita.

“Jam i gatshëm që të hapet proces verbali i konferencës së kryetarëve nëse është ngritur një shqetësim i tillë. Ka një procedurë parlamentare por ju që e keni bërë parlamentin si shkollë nate nuk e dini. E drejta për të mbështetur kandidaturat na takon dhe nuk e negociojmë. Për herë të parë, Rama ka zgjedhur 2 kandidatura nga opozita. Të më thuash ti që Ridvan Bode është i kapur. Nuk mund ta thojë Oerdi kur ai ka qënë ministër në dy qeveri të Berishës. As zonja Tavo nuk është përfaqësuese e PS-së. Dje ishte votimi, mos të shkonit të flinit gjumë. Erdhët gjoja për të bllokuar dekretit të presidentit dhe përfunduat me dy vezë.”-replikoi Balla.


Lajmi kryesor:

PS rrëzon nismën e opozitës, Berisha ultimatum me thirrje patriotike në Kuvend: Vetting në politikë ose rrëmbeni armët!


  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Atentati në Rrëshen, Report Tv mëson sesi është gjendja e 3 të plagosurve që po kurohen te ‘Trauma’

Atentati në Rrëshen, Report Tv mëson sesi është gjendja e 3 të plagosurve që po kurohen te ‘Trauma’