Akuzat për dhunë ndaj ish të dashurës, Brazili largon nga ekipi yllin e Man. United

Akuzat për dhunë ndaj ish të dashurës, Brazili largon nga ekipi yllin e Man. United

Gabriela Cavallin dhe Antony

Manchester United është nën presion për të hequr dorë nga sulmuesi 95 milionësh Antony, pasi Brazili e pezulloi futbollistin nga skuadra pas akuzave të rënda të bëra nga ish e dashura e tij, Gabriela Cavallin, për sulm fizik dhe pretendimin se lojtari e kërcënoi ta vriste dhe e sulmoi atë me një gotë.

23-vjeçari ishte grumbulluar në skuadrën e Brazilit për ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës CONMEBOL kundër Bolivisë dhe Perusë, por u pezullua nga detyra ndërkombëtare pasi Konfederata e Futbollit të Brazilit (CBF) citoi akuza "të cilat duhet të hetohen". Akuzat për dhunë në familje u bënë për herë të parë kundër Antony në qershor nga ish e dashura e tij dhe akuza të tjera nga ajo u bënë publike të hënën. United tha se ata janë në dijeni të vendimit të marrë nga CBF, por nuk pranuan të komentojnë, ndërsa Antony mohon çdo akt dhune.

Në deklaratën e Konfederatës Braziliane të Futbollit thuhej: "Si rezultat i fakteve që kanë dalë në dritë dhe që duhet të hetohen dhe për të mbrojtur viktimën e supozuar, lojtarin dhe ekipin kombëtar brazilian, CBF e ka tërhequr lojtarin nga skuadra për dy ndeshjet e radhës".

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Zbardhet ankimi i PD në Kushtetuese: Të pezullohet ratifikimi në Kuvend i marrëveshjes për emigrantët

Zbardhet ankimi i PD në Kushtetuese: Të pezullohet ratifikimi në Kuvend i marrëveshjes për emigrantët