Akuzat për rolin në Opozitë, Meta ‘i bën nder’ Ramës: Askush të mos votojë LSI-në, ta zhdukin nga faqja e dheut nëse promovon banditë (VIDEO)

Presidenti Ilir Meta ka sqaruar arsyet e takimeve me qytetarët. Sipas tij, këtë gjë e bën që të ftojnë qytetarët që të votojnë, e ndërsa u ndal edhe në akuzat se po mbron LSI-në.

"Unë aksion opozitar nga Presidenca, a mund t'i bëj një shërbim, meqënëse mendon se përkrah zonjën Kryemadhi që e ka bërë PS deputetja, do i them presidenti del për të ndërgjegjësuar që qytetarët të votojnë pa frikë, që të kuptojnë se kush ankohet dhe nuk voton nuk ka të drejtë të ankohet, dhe e treta nëse mendon që LSI përfaqëson oligarkinë ta votojnë të gjithë kundër, nëse promovon bandidë  të inkriminuar, ta fshijnë nga faqja e dheut, nëse nxi shpopullimin e Shqipëri, të ngelet pa asnjë votë. Por që t'u thuash shqiptarëve që janë dele, jo, nëse ke drejtuar mirë populli do të votojë por nuk do të dëgjojë presidenti, por që të bëhemi Kore e Veriut, ua kam thënë që në 50 vjet ka pasur regjimin më brutal, tani ka përfunduar kjo histori", tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta kthen ligjin që zgjat afatin e koncesionit të aeroportit 'Nënë Tereza' me 13 vjet! Paralajmëron zyrtarët e qeverisë: Ka edhe 26 prill, bëni kujdes


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

SPECIALE/ Bunk’Art 1 dhe  Bunk’Art 2, nga kampet, telat me gjemba, e deri te burgjet, ‘streha’ e komunizmit në 45 vite