Akuzat se pi kokainë/ Alla paralajmëroi se do padisë Salianjin! Bardhi: Qesharake, Rama ka detyrimin që ta shkarkojë

Gazment Bardhi

Sekretari i Përgjithshëm të Partisë Demokratike Gazment Bardhi i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama që të shkarkojë kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla ku pretendohet se ai shfaqet duke pirë kokainë. Bardhi thotë se Alla po merr një hap qesharak për të paditur Partinë Demokratike pasi media publikoi videon. Ai kujton rastet e kryebashkiakëve të denoncuar nga PD si të përfshirë në ngjarje kirminale, janë pjesë e strategjisë së Edi Ramës se po do që të vazhdojë një bashkëqeverisje me krimin.

"Është qesharak dhe hilacak reagimi i Lefter Allës për të paditur Partinë Demokratike pse media publikoi videon, ku ai provohet si përdorues i kokainës. Haluçinacionet nga përdorimi i kokainës apo mbrojtja nga shkarkimi prej Edi Ramës nuk e ndihmojnë dot.

Edi Rama ka detyrimin ligjor dhe përgjegjësinë politike ta shkarkojë menjëherë nga detyra Mr. Kokainën e Bulqizës. Edi Rama e di se një përdorues kokaine ka njohje dhe lidhje me grupet kriminale të shpërndarjes së saj.

Heshtja dhe mosveprimi i Edi Ramës është një tjetër dëshmi që përzgjedhja e Lefter Allës është bërë për shkak të cilësisë së tij si përdorues kokaine dhe lidhjeve të tij me grupet kriminale të shpërndarjes dhe shitjes së kokainës. 

Fshehja pas përgjegjësisë individuale të Lefter Allës, Valdrin Pjetrit, Agim Kajmakut, Mark Babanit, Qerim Ismailajt apo Agron Malajt, është pjesë e strategjisë së Edi Ramës për të vazhduar bashkëqeverisjen me krimin. Këta i ka përzgjedhur dhe emëruar Edi Rama. Ky është modeli dhe ekipi qeverisës që Edi Rama i ofron shqiptarëve! Pa largimin e Edi Ramës nuk mund të ketë ndarje të politikës nga krimi!", shkruan Bardhi.

Foto e postuar nga Gazment Bardhi


Lajmi kryesor:

U akuzua se pi kokainë, kryebashkiaku i Bulqizës dëshmon në SPAK: Nuk jam unë personi në video! Ta gjejë prokuroria


m.v./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë ndëshkimi deri edhe me burg për shkelësit e rregullave gjatë emergjencës së koronavirusit?