Akuzon klubi i Kategorisë së Dytë: Arbitri kamikaz akordoi dy penallti dhe të kuq kundër nesh

Akuzon klubi i Kategorisë së Dytë: Arbitri kamikaz akordoi dy penallti dhe të kuq kundër nesh

Maliqi 0-2 Pogradeci

Grupi B i Kategorisë së Dytë zhvilloi këtë të shtunë javën e 12-të. Në stadiumin e Maliqit vendasit u mposhtën 0-2 nga Pogradeci. Golat për liqenorët u shënuan në pjesën e dytë nga Nallbati dhe Sulka.

Tej humbjes, Maliqi ka akuzuar arbitrat për padrejtësi në këtë 90 minutësh. Dy penallti kundër dhe kartoni i kuq për portierin Dramolli kanë bërë që Maliqi ta quajë kamikaz arbitrin Mikele Dyrmishi.

"Dy penallti kundër dhe karton i kuq për portierin Dramolli! Jemi të shtangur! Kamikazi Mikele Dyrmishi, sapo baltosi gjithë futbollin shqiptar me këto vendime të turpshme", shkruan Maliqi.

Pas javës së 12-të, AF Luftëtari prin tabelën me 31 pikë, një pikë më shumë se Pogradeci ndjekës.

Kategoria e Dytë, java 12-të:

Maliqi 0-2 Pogradeci

Sopoti 2-0 Grmashi

Tërbuni 0-1 Valbona

Besëlidhja 0-0 Iliria

Murlani 3-2 Naftëtari

Veleçiku - Albanët nuk është zhvilluar

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano

KPA shkarkon prokurorin Erjon Pano