POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Albania...! Vendosin këngët shiptare përballë atyre ruse, shikoni si reagojnë të huajt (VIDEO)

Ata organizojnë një emision në internet të quajtur ‘Babatunde’ . Dy amerikanët simpatikë nga makina e tyre votojnë për këngët më të bukura që qarkullojnë në botë. Këtë herë ata kanë vënë përballë këngët shqiptare përballë atyre ruse.

Të përzgjedhurat nga Shqipëria ishin: ‘Çika çika’ kënga e Xhensila Myrtezait dhe Adrian Bujupit, ‘Mike’ e Elvana Gjatës dhe Ledri Vulës, ‘Kalon’ të Lumi B dhe Dafina Zeqirit, ‘Si bugatti’ të Gjikos, ‘Hava Hava ‘ e Trimit.

Tunde dhe Sade janë treguar mjaft të përfshirë nga ritmet shqiptare dhe ndër të tjera kanë thënë se e duan këtë muzikë. Dhe në fund garën e fiton Shqipëria. 

A.P./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Eduard: 22/04/2019 00:03

    Tallava

    Përgjigju
  • Tallava: 21/04/2019 10:34

    Patjeter kur degjojn kenget tallava te ketyre gjakprishurve kengetar vipa te sotmit, u pershtatet vendeve te afrikes.

    Përgjigju